BRATSTVO 1946 – CEMENT (Beočin) 3:0 (2:0)

Strelci: Stojšić (8), Nosković (12) i Ožegović (77)

Žuti kartoni: Leđanac, Popović, Vuković i Stojšić

BRATSTVO 1946: Ićitović – , Leđanac 7, Vejnović 8, Nosković 8, Popović 7, Vuković 7, (Makar 7), Bursać 8, Sremčević 7, Stojšić 8, (Ožegović 7), Šveljo 8, Stanković 7 (Stamenković)

Poneo epitet igrača utakmice, Nenad Bursać

Igrač utakmice: Nenad BURSAĆ

Još jedna u nizu pobeda prigrevačkog Bratstva 1946. Ovoga puta su izabranici trenera Sretena Jeleta Vilotića na pleća položili Cement iz Beočina savladavši ga sa ubedljivih 3:0. Pored tri pogotka viđeno je još mnogo lepih akcija, maštovitih poteza i borbenost koja je postala prepoznatljiv simbol prigrevačkog srpskoligaša.

Sama startna postava u kojoj je bilo čak četiri igrača sklona postizanju pogotka najavljivala je agresivnu igru domaćina. Na prvi pogodak se čekalo svega osam minuta, a onda je Bursać centrirao u šesnaesterec gostiju gde se Stojšić najbolje snašao i glavom zahvatio loptu koja je odsela u desnom donjem uglu nemoćnog Đurikina. Da ova akcija nije plod slučajnosti pokazalo se samo četiri minuta kasnije. Identičan pogodak, samo sa druge strane i drugi akteri. Šveljo centrira, a Nosković pogađa za 2:0.

Mogla je mreža gostiju da se zatrese još koji put, ali je mirovala sve do 77. minuta kada je Stefan Ožegović uspeo da iskoristi iznenadnu priliku i pogodi gol. Ovom pobedom Bratstvo se popelo na drugo mesto na tabeli Srpske lige Vojvodina, a u sledećem kolu koje se igra u sredu gostuje poslednjem Radničkom iz Šida.