BRATSTVO 1946 – RADNIČKI (Zrenjanin) 2:2 (0:2)

strelci: Nosković (75), Vejnović (90+5) za Bratstvo 1946, Kovačević (17), Radosavljević (32) za Radnički

žuti kartoni: Vuković, Bajčev, Šveljo (Bratstvo 1946) – Jovanov, Krstinić, Milivojev, Matić, Lisičić Vuković (Radnički)

BRATSTVO 1946: Lapčić 6, Leđanac 6,5, (Sremčević 7), Savanović 6,5 (Nosković 7,5), Vejnović 7,5, Vuković 7, Bajčev 7, Makar 7, Bursać 7, (Stamenković), Šveljo 7, Srbijanac 7, Stanković 7

RADNIČKI: Đurić 7, Bjelica 7, Grbić 7, Jovanov 6,5, Krstinić 7, Radosavljević 7,5, (Lisičić Vuković), Milivojev 7, Kovačević 7,5, Vukelja 7, Matić 7, Runjevac 6,5 (Jeftić 6,5)

Igrač utakmice: Branislav VEJNOVIĆ

U Prigrevici prava fudbalska drama koja je imala dva različita poluvremena. U prvom delu gosti mnogo bolji i efikasniji tim, a u nastavku domaćin agilniji i iskreno rečeno nešto srećniji. Na kraju se može konstatovati da su oba rivala izgubila po dva boda, a da je bilo koja ekipa ostvarila pobedu ne bi bilo nezasluženo.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti već u 3. minutu kada je Milivojev uspeo da izađe neometen ispred golmana Lapčića, ali je šutirao direktno u njega, pa se lopta odbila do opasnog Kovačevića čiji je šut nekako izblokiran. Prigrevčani su se revanširali u 9. minutu kada je Savanović glavom zahvatio loptu, međutim njegov udarac je bio lak plen za golmana gostujućeg tima. Ipak prvi su poveli Zrenjaninci. Oni su u 17. minutu iskoristili svoju brzinu i preko Kovačevića poveli sa 1:0. Pogotku je predhodio kontra napad i precizno dodavanje od strane Matića.

Priliku za izjednačenje fudbaleri Bratstva 1945 imali su u 25. minutu. Slobodan udarac sa oko 25 metara majstorski je izveo kapiten Vuković i gađao gornji levi ugao, ali je Đurić na sebi svojstven način izbacio loptu u korner. Znalo se i pre utakmice da su gosti čvrsta ekipa i da svoju igru baziraju da sačuvaju svoju mrežu, ali su se danas predstavili kao ekipa koja ume da igra i u fazi napada. U 32. minutu dosuđen je slobodan udarac za Radnički, a udaljenost je bila oko 22 metra. Radosavljević je tukao direktno na gol i pogodio mrežu ne baš sigurnog Lapčića. Prigrevčani su pokušali u finišu prvog dela da smanje prednost gostiju i ko zna šta bi se sve izdešavalo do kraja da je arbitar Filip Reljić iz Vrbasa u 37. minutu pokazao na belu tačku nakon što je golman gostiju oborio Švelju. Stiče se utisak da je sudija pogrešio, jer pored toga što se prekršaj video udarac golmana po Šveljinim nogama se čuo čak na tribinama.

Povezano:  NA TURNIRU U ČONOPLJI NIŠTA NOVU, PUNO GOLOVA, LEPIH AKCIJA, TENZIJA...

U poluvremenu izvršene su dve izmene, pa se jasno videlo da je Vilotić odlučio da sve stavi na jednu kartu, napad. Gosti su u nastavku odugovlačili sa igrom i u velikoj su meri pokvarili odličan utisak iz prvog dela igre, a Prigrevčani su prvu izglednu priliku za pogodak imali u 62. minutu kada je Đurić pokušao da izbaci loptu iz svog kaznenog prostora, međutim ona je pogodila Noskovića i za koji centimetar završila pored stative. Činilo se da je poraz neminovan, jer je sve išlo na ruku gostima a onda u 75. minutu Nosković odlično reaguje na nabačenu loptu i glavom je šalje iza leđa Đurića. Nakon toga nastaje prava drama. U 83. minutu neko iz odbrane gostujućeg tima rukom igra u svom šesnaestercu pa Reljić svira penal. Vuković šalje golmana Radničkog u desnu stranu, ali zato lopta leti iznad prečke. Svoj liderski karakter Vuković je pokazao u poslednjim sekundama susreta kada se odlučio na centaršut gde je pronašao Vejnovića, a ovaj menirom rasnog strelca glavom poslao loptu u mrežu. Ispostavilo se da je to bila poslednja akcija na jednoj pravoj prvenstvenoj i kvalitetnoj utakmici.