četvrtak, 4 junaApa-press vam želi dobrodošlicu!

VOJVOĐANSKA LIGA SEVER

REZULTATI 2. KOLA

Младост (Т) – Тиса 2:3, Младост (А) – Будућност 2:1, БСК – Полет (К) 1:1, Раднички (С) – Младост (БП) 2:0, Текстилац – Врбас 2:1, Црвенка – Раднички(СТ) 0:1, Слога (Ч) – Бајша 2:1, Таванкут – Бачка 1:4.

BSK – Polet 1:1 ( 0:0)

Bački Brestovac- Gledalaca 200. Sudija: Čongor Sabo ( Kula) 7. Strelci: Đođić 56. minut ( BSK),  a Stošić 63. minut ( Polet). Žuti kartoni: Timar, Danojević, Trifunović, Agbaba, Bojić ( BSK), a A. Jovović, K. Jovović, S. Stanković, Aleksić, Bogdanović. ( Polet)

BSK : Marinković 7,5, Trifunović 7, Savić 7, Divjak 7, Đođić 7,5, Agbaba 7, Timar 7,5, Kulić 7, (Bačić), Bojić 7,5, Danojević 7, Jovanović 7.

Polet: Marković 7,5, Milunović 7, Aleksić 7, Doroslovac 7, S. Stanković 8, K. Jovović 7,5, Anđelković 7, Zlatković 7,5, A. Jovović 7,5, Bogdanović 7, ( Ž. Stanković-), Stošić 7,5,( Malinović-)

Igrač utakmcie: S. Stanković

Prvo poluvreme proteklo je u znatno boljoj igri gostiju koji su veći deo ovog dela ssureta proveli na polovini Brestovčana. Stvorili su Karavukovčani i četiri dobre  prilike . Po dva puta su u izglednim šansama bili Aljoša Jovović i Sava Stankovića, ali je novi golman Brestovčana Marinković ,  izlazio kao pobednik iz ovih duela sa napadačima gostiju. U 20. minutu kapiten Poleta Bogdanovića je iz igre sa više od 20 metara pogodio prečku.

U nastavku meča domaći su popravili igru , pa je sve proticalo u ravnopravnom nadmetanju. Posle dobro izvdedenog kornera , pred golom gostiju se stvorila gužva u kojoj se najbolje snašao Đođić i udarcem glave sa petara doveo svoj tim u vođstvo. Gosti se nisu predavali, pa je njihova upornost urodila plodom sedam minuta kasnije.  Stošić  je iskosa sa više od dvadeset metara preciznim udarcem pogodio suprotan ugao- 1:1. U poslednjm minutu regularnog toka Polet je mogao doći do pobede, ali A. Jovović nije uspeo šansu da pretvori u pogodak.

R. Medić

Povezano:  USPEŠNI U SVOM POSLU - STRATEG OD KOGA SE PUNO NAUČITI MOŽE

Tekstilac- OFK Vrbas 2:1 ( 1:1)

Odžaci- Glefalaca 120. Sudija: Jovan Krušić ( Kanjiža) 6. Strelci: Stanojković 6. Ognjenović 90+4 ( Tekstilac) , a Kojičić 45. minut (Vrbas). Žuti kartoni: Latinović, R. Milenković, Božičić, N. Milenković, Stanojković ( Tekstilac), a Kojičić , Krnjajić ( Vrbas). Crveni kartoni: R. Milenković, Latinović ( Tekstilac), a Krajinović (Vrbas).

Tekstilac: Ignjatović 7,5, Latinović 7, Gostović 7, R. Milenković 6,5, Dakić 6,5 ( Ilić-), Božičić 7,5, Ognjenović 8( Doroslovac-), Mitrović 7, Stanojković 7,5 (Radojčić-),

OFK Vrbas: Drinčić 7, Roganović 7, Pacvićević 7, Avdalović 6,5 ( Krnjajić 7), Šmit 7, Tešanović 7, Vujovšević 7, Krajinović 6,5, Marojević 7, Bogavac 7,5, Kojičić 8.

Igrač utakmice: Ognjenović

Domaći su poveli golom raspoloženog Stanojkovića koji je glavom lobovao istračalog golmana Drinčića. Ovaj pogodak nije poremetio goste koji su potpuno preuzeli igru u svoje ruke. Ubrzo se u šansi našao Marojević , ali je Ignjatović dobrom intervencijom spasao svoj gol. Do kraja prvog dela Vrbašani su nastojali da izjednače. Pošlo im je to za rukom tek u poslednjem minutu, kada je Kojičić iskosa iz  slbodnog udarca sa dvadesetak metara efektno preko živog zida pogodio nebranjeni  deo mreže – 1:1.

U nastavku susreta gosti su nastavljali sa ataccima i primoravali svoje protivnike da se grećevito brane, od stalnih napada.Igrači su ispoljavali čestu i nepotrebnu nervozu. Sudija Krušić je u nekoliko navrata svojim spornim odlukama, unosio dodatnu nervozu  u igrače oba tima, pa je onda kartonima nastojao da ih disciplinuje.Zbog fizičkog sukoba crvene kartone su dobili R. Milenković i Krajnović , da bi u finišu susreta Latinović zbog prigovora morao u svlačionicu. Sticao se utisak da će Vrbašani uspeti da iskoriste prednost igrača više, ali nije im to uspelo. U nadoknadi vremena usledila je brza kontra Tekstilca, kapiten Božičić je umakao svom čuvaru, ubacio loptu pred gol gostiju, gde se odlično snašao Ognjenović i matirao nemoćnog Drinčić za konačnih – 2:1.

R. Medić

Tavankut – Bačka 1:4 (0:1)

TAVANKUT: Stadion tavankuta, gledalaca 300, sudija: Vorkapić (Sombor), strelci: N. Skenderović u 90. za tavankut, Nedić u 24. (iz penala), Milovanović u 70. i 75. i Miličić u 88. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Sloboda, Vizin (Tavankut), Gnjatović, Kovač, Nedić (Bačka).

TAVANKUT: Sabo 6, I. Skenderović 6, Sloboda 6, Poljaković 6, Temunović 6 (Kujundžić), Šimić 6, Ivanišević 6 (Pletikosić), N. Skenderović 6, Francišković 6 (Vizin 6), G. Skenderović 6, Godar 6.

BAČKA: Marović 7, Doslov 7, Živina 7, Đurović 7, Kovač 7, Nedić 8 (Rahić), Gnjatović 7, Stanačev 8, Borenović 7 (Milovanović 8), Miličić 8, Šotra 7 (Dragić).

Radnički (S) – Mladost(BP) 2:0 (1:0)

SOMBOR: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: Čapko (Ruski Krstur), strelci: Dulić u 39. i Vuković u 82. minutu. Žuti kartoni: Sapozničenko, Stevanović (Radnički).

Fudbaleri Radničkog proslavljaju pogodak

RADNIČKI: Jelačić 7, Dulić 8 (Stevanović), Marsiljanin 7, Vukadinović 7, Lkić 7, Erdelj 7, Sapozničenko 7, Vuković 8 (Topalov), Lukić 8, Radev 7, Veselinović 7, Mrtinović 8.

MLADOST: Lenja 6, Šproh 7, Beronja 6, Poznanović 6 (Severinji 6), Jovanović 6 (Kobilarov 6), Kanja 7, Fabri 6, Valentik 6, Jakuš 7, Đokić 7, Adamek 6 (Novak).

Crvenka – Radnički (St) 0:1 (0:0)

CRVENKA: Stadion “Milorad Džomba”, gledalaca oko 700, sudija: Tešanović (Srbobran). Strelac: D. Bogunović u 80. minutu. Žuti kartoni: Bulatović, Manojlović, Kerekeš, Kulić i J. Subotić (Crvenka), a Šćepanović i Goronjić (Radnički).

CRVENKA: Đurišić 7, Ivić 6, Bulatović 7 (M. Subotić), Radmanović 6, Manojlović 7, Kerekeš 6, Kulić 6 (J. Subotić), Faćol 6, Vujović 6, Jovović 5 (Banović 6) i Šakić 6.

RADNIČKI: Pavasović 7, Baljak 6, Šćepanović 6 (Simić 6), Sazdanić 6, Vujičić 8, Kobiljski 6 (D. Bogunović 7), Matijašević 7, Radmanović 7, Đorović 6, Goronjić 6, Antunić 6 (Bortnik 6).