BRATSTVO 1946 – KABEL (Novi Sad) 3:0 (1:0)

Strelci: Stanković (28), Makar (49), Vuković (67. 11m)

Žuti kartoni: Vejnović, Nosković, Vuković, Bajčev, Šveljo (Bratstvo 1946), Pilipović, Pantelić, Fimić (Kabel)

BRATSTVO 1946: Ićitović, Leđanac 7,5 (Sremčević 7,5), Vejnović 8, Nosković 7,5 (Stamenković), Vuković 8, Bajčev 7,5, Makar 7,5, Nešković 7, (Srbijanac 7,5), Bursać 7,5, Šveljo 8, Stanković 8

KABEL: Pilipović 7,5, Devetak 6,5, Ilić 6,5, Vučković 7, Pantelić 6, (Velemir 6), Vladić 6,5, Karać 6, (Nedić 6,5), Pajić 7, Knežević 6, (Klaić 6), Femić 7, Petrović 6,5

Igrač utakmice: Dejan STANKOVIĆ (Bratstvo 1946)

Derbi 13. kola Srpske lige Vojvodina između Bratstva 1946 i novisadskog Kabela ispunio je sva očekivanja. Tri pogotka dve prečke i nekoliko briljantnih intervencija, pre svega gostujućeg, a jedna i domaćeg golmana, epilog su susreta dve ekipe iz samog vrha tabele. Prigrevčani su zasluženo slavili, a usput su prikazali najbolju igru ove sezone koja je krunisana sa tri pogotka, a da na golu Kabela nije bio raspoloženi Vukašin Pilipović sasvim je sigurno da bi pobeda bila ubedljivija.

Uvek opasan po protivnički gol, Alekasndar Nosković

Bratstvo je povelo u 28. minutu preko agilnog i veoma zapaženog Dejana Stankovića. Njemu se pripisuju zasluge za šut kojim je poslao loptu u mrežu, ali pohvale za akciju koja se retko viđa na srpskoligaškim terenima moraju ići na adresu kapitena Vukovića i odličnog Švelje. Vuković je primio loptu na sredini terena, poneo je nekoliko koraka i onda preciznim pasom uposlio Švelju koji izbija sam ispred Pilipovića. Kada su svi na stadionu očekivali završni udarac napadača Bratstva 1946, on se odlučio za proigravanje Stankovića koji je bio sam neometan na oko 5 metara od mreže i posleo je loptu preko crte.

Pet minuta kasnije oko 500 posetilaca aplauzom su ispratili fantastičan udarac i vrhunsku odbranu. Naime, na oko 23 metra od gola gostiju dosuđen je prekršan nad Šveljom. Vuković je izveo taj slobodni udarac i gađao mest gde se spajaju prečka i stativa i kada je lopta već viđena u golu, mladi golman Kabela Vukašin Pilipović je uz pomoć prečke uspeo da sačuva mrežu.

Rezultatski ne izgleda tako, ali su se Novosađani predstavili kao dobra ekipa u kojoj ima nekoliko mladih fudbalera koji znaju baratati sa loptom. Upravo jedan od njih, Predrag Vladić je mogao da izjednači u 44. minutu. On je iznenada izbio sam ispred Ićitovića, ali su skoro svi poverovali da se napadač Kabela nalazi u nedozvoljenoj poziciji, pa su stali, a i sam je Vladić na trenutak pomislio da će pomoćnik signalizirati ofsajd, i kada je shvatio da nema nedozvoljne pozicije prošao je pored Ićitovića i imao prazan gol ispred sebe. Da je jedan od najtalentovanijih golmana Srpske lige, mladi Ićitović je pokazao u situaciji u kojoj bi se malo ko snašao. On je panterskim skokom bukvalno ukrao loptu Vladiću iz nogu i na taj način sprečio izjednačenje.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minutu Bratstvo 1946 je povelo sa 2:0. Vuković je izveo slobodan udarac poslao loptu u kazneni prostor gostiju gde se našao Makar i glavom je poslao iza leđa nemoćnog Pilipovića. Sve je bilo odlučeno u 67. minutu kada je Pilipović povukao za nogu Noskovića, pa je arbitar Nikolić opravdano pokaza na belu tačku, a Vuković je to pretvorio u pogodak. I za kraj ovog izveštaja jedan od najlepših trenutaka na derbiju. Slobodan udarac za Bratstvo 1946 na oko 35, možda i koji metar više od gola Kabela. Vuković je uzeo zalet i poslao pravi projektil pod prečku novosadskog golmana, a ovaj je dokazao da ima veliki potencijal i uspeo je da odbije loptu do prečke od koje se ona odbija van terena.

Sve u svemu, zaslužena pobeda Bratstva 1946 koje nastavlja trku sa kulskim Hajdukom 1912 za naslov prvaka.