utorak, 22 junaApa-press vam želi dobrodošlicu!

STANIŠIĆ 1920 I ZVANIČNO NOVI ŠAMPION PODRUČNE LIGE SOMBOR! – KOMPLETNI IZVEŠTAJI SA UTAKMICA 30. KOLA

Ono što se moglo predpostaviti nakon prvog dela takmičenja u Područnoj ligi Sombor, četiri kola pre kraja prvenstva ozvanično je. Fudbaleri Stanišića 1920 postali su prvaci lige i od jeseni će se takmičiti u Vojvođanskoj ligi Sever. Četa koju sa klupe predvodi trener Sreten – Jele – Vilotić ostvarila je zacrtan plan i uprkos poraza u Obrovcu stekla je nedostižnu prednost u odnosu na najbliže pratioce.

Vilotića je Stanišić 1920 angažovao da sa ekipom uđe u Vojvođansku ligu što je ostvareno na ubedljiv način, pa je tokom poslednjih nekoliko kola došlo do malog opuštanja, jer je ekipa imala dvocifrenu bodovnu prednost nad ostalim konkurentima.

Prvaci Područne lige Sombor, ekipa Stanišića 1920

Inače “gužva” je u donjem delu tabale i mnogo je ekipa u kombinaciji za ispadanje. Svaki naredni bod će odlučivati mnogo, pa se može očekivati velika, treba se nadati i sportska borba do kraja. Važne pobede u borbi za opstanak ostvarili su  Žak koji je bio bolji od Budućnosti iz Paraga, dok su Kordun i Omladinac slavili u derbijima začelja nad Zadrugarom i Tvrđavom.

Za vikend je na programu novo 31. kolo PFL Sombor. Novi član Vojvođanskog fudbalskog ranga dočekuje Kordun iz Kljajićeva, dok će Omladinac i Žak gostovati u Mladenovu odnosno Kulpinu.

Izveštaji sa svih utakmica 30. kola:

Žak – Budućnost (P) 2:0 (0:0)

Strelci: Vulin, Jovanović (Žak).

Žuti kartoni: Štimac (Žak). Živić, Baćanov, Kovačević, Jelić, Gajić (Budućnost P).

Žak: Kozlina, Milanović, Dabić, Sazdanić, Banić, Paunović, Hoscieslavski (Bureš), Vulin (Krstić), Jovanović (Tomešić), Terzija (Trivunović), Štimac.

Budućnost (P): Abadžin, Baćanov, Marić (Kozomora), Knežević, Jelić (Dražić), Živić (Alimpić), Gajić, Trivunović, Crnjanski, Rokvić, Kovačević.

Kordun – Zadrugar 2:1 (0:0)

Strelci: Marko Čekeliš, Karas (Kordun). Delija (Zadrugar).

Žuti kartoni: Ilić, Marko Čekeliš (Kordun).

Kordun: Korolija, Šaula, Kovačić, Trbojević (Popović), Macanović, Samopjan, Marko Čekeliš (M. Karas), Anitić (N. Sekulić), L. Karas (M. Sekulić), Ilić (Maćešić), Vuković.

Zadrugar: Vajagić (Stefanović), Bečanović, Pavkov, Pejić, Delija, Radusin, Končarević (Lamoš), Ilić, Kanja, Rančić, Tasić.

Sreten – Jele – Vilotić uveo Stanišić 1920 u Vojvođansku ligi

Borac 46 – Stanišić 1920 – 3:2 (1:2)

Strelci: Soldat 2, Jandrić(Borac 46). D. Bogunović 2 (Stanišić 1920).

Žuti kartoni: /

Borac 46: Đukić, Lakatoš (Kozomora), Glamočanin (Stanković), Vranac (Radivojkov), Vjetrović, Soldat, S. Balango, Gajić, Aleksić (Jovanović), Vojinović (Nikolić), Jandrić.

Stanišić 1920: Rašeta (Molnar), Basarić, Knežević, M. Bogunović (Vranković), Matijaš (Pucar), Pavin, D. Bogunović, Resanović, Ćuk (Stanković), Erdei, Vujin.

Budućnost (G) – Radnički 1918 – 2:0 (0:0)

Strelci: Damjanović, Đokić (Budućnost G).

Žuti kartoni: Adamek, Ljubičić, Kačjak, Damjanović (Budućnost G). Milunović, Aleksić, Prelić, Mirko Kesić (Radnički 1918).

Budućnost (G): Dukić, Bučik, Ljubičić, Jovanov (Kolar), Petrović, Popović, Damjanović, Carić (Kačjak), Čipkar (Đilas), Đokić (Molnar), Adamek (Zahorec).

Radnički 1918: Spasić, M. Aleksić (Petrović), Milunović (Ninkov), Santrač, Stojanović, Prelić, Kardinal (Ignjatović), J. Aleksić, Miloš Kesić, Mirko Kesić, Petrović.

Povezano:  APATINSKI VETERANI PONOVO U RINGU

Rusin – BSK 3:0 (2:0)

Strelci: Kulić, Sajanković, Đukanović (Rusin).

Žuti kartoni: Pavlović, Holik (Rusin). Stanić (BSK).

Rusin: Kalinić, Pavlović, Kočiš, Lančužanin, Malacko, V. Vujović, F. Vujović, Holik (Černok), Kulić (Džudžar), Branković (Đukanović), Sajanković (Budinski).

BSK: Nemet, Stojaković (Stojsavljević), Dragović (D. Stanković), M. Božić, Zelenović, Đurđević, Beljanski, S. Stanković, Stanić (Hinić), Divjak, Medić (N. Božić).

Omladinac – Tvrđava 1:0 (1:0)

Strelci: Rančić (Omladinac).

Žuti kartoni: Lekovac, Bandobranski (Omladinac). Agbaba (Tvrđava).

Omladinac: Majstorović, Stevanović, Joka, Leskovac (Milošević), Subotić, Radujko (Zelić), Basarić (Resanović) (Mufić), Bandobranski, Rančić, Grgić, Asan (Bognar).

Tvrđava: Čučković, Bundalo, Kovačević, Vračević (Milinović), Bojić (Končar) (Đenadija), Agbaba, Ralević, Vučić, Ćulibrk, Ognjenović, Šomoši.

Borac (BG) – Budućnost (M) 3:2 (1:0)

Strelci: Pokrajac, Ilić, Ivanić (Borac BG). Kućenič, Hajduković (Budućnost M).

Žuti kartoni: Dautović, Pokrajac, Ličina, Obradović (Borac BG). Kopanja (Budućnost M).

Crveni kartoni: Ilić (Borac BG). Novaković (Budućnost M).

Borac (BG): Nenad Obradović, Ličina (Kovačević), Subašić, Krtinić, Ivanić, A. Pokrajac, Ilić, Radaković, B. Pokrajac (Vojnović), Nikola Obradović, Dautović.

Budućnost (M): Đurković, Radičić, Kopanja, Rađenović, Bukvić, Kućenič, Jurčević, Novaković, Zeljko, Marčeta (Hajduković), Stojisavljević (Vićentijević).

Maglić – Polet 1:2 (1:1)

Strelci: Bojan Trojanović (Maglić). Nikić, Jovčić (Polet).

Žuti kartoni: Stjepanović, Rupar, Bojan Trojanović, Dmitrović, Landup, Vasić (Maglić). N. Milenković, A. Stošić, Nikić, Aleksić (Polet).

Maglić: Radišić, Šijaković, Dmitrović, Rupar (N. Ilić), Krajnović, Stjepanović (G. Ilić), Preradović, M. Ilić (Tadić), Bojan Trojanović, Landup, Vasić.

Polet: Ivanović, Aleksić (Kostadinović), Milunović, Doroslovac, S. Stanković, A. Stošić (M. Stošić), R. Milenković,N. Milenković, N. Stanković (Jovčić), Stoiljković (Malinović), Nikić.

Kulpin – Slavija 1:0 (0:0)

Strelci: Davidović (AG) (Kulpin).

Žuti kartoni: S. Haška, Mrđan, Valentik (Kulpin). B. Petrović, Davidović, Brnja, Vučetić (Slavija).

Kulpin: Vučenović, Lučanović, S. Haška (Jevremović), Tankosić (Zamfirović), Valentik, Stanišić, Mrđan, Vlajnić (Sekez), Burger (Popržen), A. Haška, Kajtez.

Slavija: Vučetić, Zaskalicki, Šuster (Zejak), Jušković, Roganović, Šmit, Kuhta (Vinković), B. Petrović (Čvokić), Plavšić, Davidović, Grnja.

Tabela:

 Stanišić 1920 – 71, Budućnost (P) 58, Budućnost (M) 53, Rusin 46, Borac (BG) 45, Žak 44, Rusin 44, Radnički 1918 – 44, Budućnsot (G) 43, Polet 41, Kordun 41, Slavija 39, Kulpin 37, Omladinac 36, Zadrugar 36, BSK 35, Tvrđava 32, Maglić 16.

Parovi narednog 31 kola:

 Kulpin – Žak, Slavija – Maglić, Polet – Borac (BG), Budućnost (M) – Omladinac, Tvrđava – Rusin, BSK – Budućnost (G), Radnički 1918 – Borac 46, Stanišić 1920 – Kordun, Zadrugar – Budućnost (P).