RADNIČKI 1912 – BAČKA 1901 (Subotica) 4:0 (0:0)

Gradski stadion u Somboru

Sudija: Filip Todić (Ruma) 7

Strelci: Šveljo (62., 68. i 73. iz penala) i Dučić (71.)

Žuti kartoni: Pjošta, Goronjić, Radovanović (Radnički 1912), Bjedov, Lončar, Glišović (Bačka 1901), crveni karton Bjedov u 29. minutu

RADNIČKI 1912: Pehilj 8, Dučić 7,5, Šveljo 8,5, Avdić 7, Pjošta 6,5, (Milisavljević 7,5), Stojaković 7, Unković 7, Despotović 7, Goronjić 7, Radovanović 7, (Slavuljica 7), Antunić 7,5, (Molnar)

BAČKA 1901: Ćuruvija 7, Bjedov 5, Simić 5,5, Mezei 5,5, Anđić 6, (Đurović), Lončar 6, Žiža 6, Glišović 6, (Provč), Krmar 6,5, (Hrastovčak), Ćulibrk 5,5, (Gabrić), Kežman 5,5

Igrač utakmice: Ognjen Šveljo

Ključni detalj prvog poluvremena, koji je kasnije diktirao i čitav tok utakmice, dogodio se u periodu od 27. do 29. minuta. Nervozni defanzivac Bačke 1901 Bojan Bjedov u 27. minutu sa leđa obara Antunića koji ima otvoren put ka golu i prema svim pravilima fudbalske igre arbitar Todić morao je da ga sankcioniše, ali pošto je Bjedov imao opomenu koju je zaradio nekoliko minuta ranije, sudija iz Rume se opredeljuje da mu progleda kroz prste i ne svira prekršaj, već pušta da se igra nastavi. Očigledno da to nije bila dovoljna opomena Bjedovu koji samo dva minuta kasnije grubo startuje na kapitena domaćih Ognjena Švelju i bukvalno je primorao Todića da mu pokaže drugi žuti karton i pošalje ga u svlačionicu pre vremena.

Inače, prvu priliku na utakmici imali su gosti u 10. minutu. Krmar je odlično izveo slobodan udarac sa oko 23 metra i gađao donji desni ugao, ali je Pehilj sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. U 25. minutu Avdić šutira sa ivice kaznenog prostora, međutim gol Subotičana dobro je čuvao Miloš Ćuruvija koji je u više navrata spašavao svoju ekipu. Gosti su uspeli da na odmor odu sa nerešenih 0:0, mada je prema prilikama morala prednost biti na strani domaćina. U nastavku brojčano slabiji Subotičani su odolevali sve do 62. minuta, a tada kreće goleada u režiji Ognjena Švelje. On je preciznim udarcem sa oko 10 metara udaljenosti prvi put savladao Ćuruviju. Mora se naglasiti da mu je idealno asistirao Milisavljević. Samo šest minuta kasnije Šveljo je duplirao prednost Radničkog 1912. Ovoga puta pogodak je postigao glavom nakon centaršuta Despotovića. Bio je to nagoveštaj brodoloma subotičkog sastava koji je tri minuta kasnije primio još jedan pogodak, a strelac je bio Dučić na dodavanje Milisavljevića. Konačnih 4:0 postavio je Šveljo u 73. minutu svojim trećim pogotkom iz opravdano dosuđenog penala.

Tri kola pre kraja prvenstva Radnički 1912 zauzima treće mesto na tabeli Srpske lige Vojvodina sa 69 osvojenih bodova, jedan manje od drugoplasiranog Vršca, a u sledećem kolu Somborci gostuju Hajduku iz Kule.