utorak, 22 junaApa-press vam želi dobrodošlicu!

U PODRUČNOJ LIGI SOMBOR GRAČANI BOLJI OD BUDUĆNOSTI

Borac BG – Budućnost (M) 3:2 ( 1:0)

Bački Gračac- Sudija: Miloš Olujić ( Kula) 7,5.

Strelci: A. Pokrajac 42, Ilić 57,Ivanić 80. minut ( Borac), a Kućenič 48, Hajduković 70. minut ( Budućnost)

Žuti kartoni: Dautović, Ilić, Krtinić ( Borac), a Stoisavljević, Novaković ( Budućnost).

Crveni kartoni: Iilić ( Borac), a Novaković( Budućnost)( oba crvena su dobijena zbog duplih žutih kartona).

Borac: Ne. Obradović 7, Ličina 7 ( Kovačević 7), Subašić 7,5, Krtinić 7, Ivanić 7,5, A. Pokrajac 7,5, Ilić 8, Radaković 8, B. Pokrajac 7 ( Vojnović-), Ni. Obradović 7, Dautović 8.

Buduććnost M: Đurković 6, Radičić 7,5, Kopanja 7, Rađenović 7,5, Bukvić 7, Kućenič 8, Jurčević 7, Novaković 6-( od Zeljko 7,5), Marčeta 7, ( Hajduković 7,5), Stoisavljević 7 ( Vićentijević-)

Igrač utakmice: Ilić

Domaći su mogli prvi doći do prednosti kada je Ivanić sa 20-ak metara odlično šutirao a lopta je prošla tik pored stative. Najbolji akter susreta Dragomir Ilić je pretrčao svoje čuvare, usledio je šut ali se stativa isprečila na putu prema mreži. Najbolji igrač gostiju Kućenič mogao je kazniti domaće u 33. minutu kada je sa više od dvadeset metara pucao pored gola. Konačno su Gračani u 42. minutu kapitalizovali svoju bolju igru. Mladi Pokrajac je oštrim udarcem sa petnaestak metara doveo svoj tim u vođstvo.

Samo što je počelo drugo poluvreme Kućenič je sa ivice kaznenog prostora šutirao, lopta je zakačila jednog igrača domaćih i završila u mreži. Posle desetak minuta usledila je dobra akcija domaćih, Radaković je proigrao Ilića koji je pretrčao svog čuvara i matirao golmana gostiju- 2:1. Posle pogotka Ilić je skinuo dres, pa je dobio drugi žuti karton i pre vremena otišao u svlačionicu. Gosti se nisu predavali,a njihova želja za izjednačenjem bila je vidljiva. Hajduković je bio brži od svog čuvara, usledio je šut, a lopta je na putu ka golu zakačila Ličinu promenila smer i završila u mreži. Pobedonosni pogodak postigao je Ivanić koji je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za pobedu od – 3:2.